Algirdas Butkevičius: Jurbarkas – nuostabus kraštas, keliantis pavydą kitoms savivaldybėms

Gegužės 20 d. Jurbarko rajone lankėsi LR Vyriausybės Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Premjero vizitas prasidėjo Veliuonoje. Čia jis lankėsi tradiciniame kas antrus metus Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos organizuojamame etnokultūriniame renginyje „Veliuoniečių lietuvių veselija“ (pagal Antano ir Jono Juškų „Svotbinę rėdą“) Veliuonos dvaro parke. Vėliau Premjeras apžiūrėjo Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią.

Apsilankyta Panemunės pilyje. Apžiūrėjęs pilį ir jos kieme veikiančias amatininkų dirbtuves, A. Butkevičius vyko į Jurbarko rajono savivaldybę, kur vyko darbinis susitikimas su rajono vadovais. Iškart po jo Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje jis susitiko su šios mokyklos dėstytojais, mokiniais ir miestelio bendruomenės nariais. Vyriausybės vadovo vizitas baigėsi susitikimu su rajono bendruomene Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Pokalbyje su savivaldybės vadovais, kuris vyko mero kabinete, buvo aptarti klausimai, susiję su ES investicijų paskirstymu regionams, kalbėta apie vidaus vandens kelio Nemuno upe reikšmę ir įtaką Jurbarko krašto vystymuisi, Viešvilės miestelio socialines problemas reorganizuojant Skalvijos vaikų globos namus ir nacionalinės svarbos objekto statuso suteikimo Raudonės pilies kompleksui galimybes.

„Mažėjantis ir netolygus valstybės investicijų paskirstymas mažina regionų patrauklumą privatiems investuotojams, o skolinimosi galimybių ribojimas savivaldybėms stabdo ES paramos projektų inicijavimą ir įgyvendinimą“, – susitikimo metu akcentavo Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius. Jis paprašė rasti galimybę peržiūrėti ir padidinti rajoninių savivaldybių skolinimosi limitus, numatant savivaldybėms galimybę koofinansuoti savivaldybės inicijuotus projektus ne mažesne apimtimi, kaip ir regioninės plėtros tarybų planuose numatytus projektus. Atsakydamas į tai, Premjeras pažymėjo, kad Vyriausybėje bus organizuojamas susitikimas su savivaldybių merais, kuriame dalyvaus finansų, ūkio, socialinės apsaugos ir darbo bei kiti ministrai. Susitikimo metu bus kalbama apie projektus, paraiškų teikimą bei investicijų paskirstymo galimybes.  

Tęsdamas pokalbį apie investicijas S. Mockevičius akcentavo savivaldybės suformuotų žemės sklypų temą. „Prašysime Vyriausybės, kad suformuoti žemės sklypai mums būtų perduoti panaudos teise. Pastaruosius tikrai reklamuosime ir konkurso būdu bandysime išnuomoti verslo subjektams. Tai turėtų pritraukti investuotojus“, – sakė rajono meras.

Susitikime kalbėta ir apie galimybę Raudonės pilies kompleksą pripažinti nacionalinės svarbos objektu, skirti jam tiesioginį finansavimą iš Lietuvos Respublikos biudžeto. „Jurbarko rajono savivaldybės teritorijoje yra daug istorinių kultūrinių paminklų. Nemuno pakrantėje išsidėstę pilys, dvarai, piliakalniai, tačiau jiems prižiūrėti ir tinkamai eksploatuoti savivaldybė neturi pakankamų išteklių ir galimybių“, – sakė Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė. Ji pabrėžė, kad sutvarkyti visuomenės poreikiams pritaikyti objektai galėtų padidinti atvykstančių turistų skaičių, jų gausa paskatintų smulkų ir vidutinį verslą kurti naujas darbo vietas ir teikti būtinas maitinimo, nuomos ar serviso paslaugas. „Gerai, kad šiuo metu pilyje yra pagrindinė mokykla, kuri šį objektą prižiūri, saugo, eksploatuoja, bet žinant, kad vaikų skaičius mažėja, gali atsitikti ir taip, kad jos nebeliks. Negalima laukti tos dienos, kada bus užkabinta spyna. Manau, kad tas, kas buvo sukurta prieš daugelį metų ir yra išsaugota, turi būti viena iš prioritetinių sričių. Tačiau tai turėtų būti susieta ir su kitų projektų įgyvendinimu, tokių kaip dviračių ar pėsčiųjų takų įrengimas. Nuostabiam krašte tokios paslaugos reikalingos, ypač norint pritraukti turistus“, – sakė Ministras Pirmininkas, pabrėždamas, kad Raudonės pilies komplekso klausimas turėtų būti sprendžiamas nacionaliniu lygiu.

„Jurbarko krašto investicinis patrauklumas neabejotinai išaugtų, jei nuolat būtų užtikrinamas vandens gylis Nemuno upės farvateryje, kuris būtinas ne tik pramoginių laivų navigacijai, bet ir krovinių (konteinerių) plukdymui tarp Marvelės krovinių uosto Kauno mieste ir Klaipėdos jūrų uosto. Tai sudarytų sąlygas ne tik atgaivinti Jurbarko krovininį uostą baržoms Mituvos upės žiotyse, bet ir pagyvintų pramoginių laivų navigaciją bei paskatintų privatų sektorių išnaudoti esamus uostus Jurbarko ir Smalininkų miestuose“, – susitikimo metu kalbėjo Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Saulius Lapėnas su prašymu, kad Vyriausybės lygmeniu būtų išnagrinėta galimybė padidinti finansavimą tinkamo laivų navigacijai vandens gylio Nemuno upės farvateryje užtikrinimui. „Tai nėra pigus projektas. Manau, kad šiuo metu, kai ekonominė situacija jau stabilizavosi, tai galėtų būti vienas iš projektų, kurį reikėtų vertinti. Iš Europos Sąjungos pinigų buvo pastatyta daug krantinių, uostelių, kurie turi duoti grąžą“, – sakė Premjeras. Prie šio klausimo sutarta sugrįžti Vyriausybės lygyje.

Pokalbio metu buvo paliestos ir Viešvilės miestelio socialinės problemos, kurios iškilo reorganizuojant Skalvijos vaikų globos namus. Rajono vadovai prašė Premjero apsvarstyti galimybę pavesti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (nuo 2010 m. ji yra šių vaikų globos namų steigėja) išsaugoti Viešvilės pastatų kompleksą tam, kad jame būtų teikiamos socialinės paslaugos. Savivaldybės vadovų nuomone, juose galėtų būti kuriamas respublikinės reikšmės socialinių paslaugų centras, teikiantis globos, senelių priežiūros ir slaugos paslaugas. Centras, skirtas vaikams ir jaunimui su sunkia kompleksine negalia, o galbūt ir jaunimo stovykla, juo labiau kad šios patalpos yra pritaikytos apgyvendinimui ir maitinimui. Šiuos siūlymus Premjeras žadėjo aptarti artimiausiu metu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

„Šiandien aptarėme patį skaudžiausią klausimą – investicijų atėjimą į kaimiškus rajonus. Dėkoju Premjerui, kuris pažadėjo susitikimą Vyriausybėje kartu su ministrais, nes reikia ieškoti sprendimo, kad kaimiški rajonai nesunyktų, juo labiau kad ir Jurbarkas kažkada buvo didžiulis pramonės centras. Turime paruošti tinkamas sąlygas investuotojams, kad jie susidomėtų galimais projektais“, – sakė susitikime dalyvavęs LR Seimo narys Bronius Pauža.

Visos šios nagrinėtos problemos vienaip ar kitaip atsispindėjo rajono gyventojų klausimuose, kurie buvo pateikti susitikimų metu Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje bei Jurbarko viešojoje bibliotekoje.

Tą pačią dieną Jurbarko rajono savivaldybės administracijos patalpose dirbo Vyriausybės priimamasis, kuriame rajono gyventojus jiems aktualiais klausimais priėmė Vyriausybės kanceliarijos, Žemės ūkio, Socialinės apsaugos ir darbo, Teisingumo, Vidaus reikalų, Sveikatos apsaugos ir Aplinkos ministerijų atstovai. Su jais panoro pasikonsultuoti 32 asmenys. Susitikimų su ministerijų atstovais metu gyventojai domėjosi žemėtvarkos, gamtos apsaugos, renovacijos vykdymo darbų, pensijų skaičiavimo, standartizuotų testų, implantų ir protezų kainų kompensavimo bei kitais klausimais.

Jurbarko rajono savivaldybės informacija 

Griežtai draudžiama Jurbarkietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Jurbarkietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Jurbarkietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 35.153.135.60.

Rašyti

Portalo Jurbarkietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Jurbarkas@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Tarp numatomų investicijų į 7 Lietuvos parkus, net 2 – Jurbarko rajone

Siekiant išsaugoti valstybinėje žemėje esančius ypatingą istorinę, architektūrinę, kultūrinę, mokslinę, estetinę, ekologinę ir dendrolog...