Tarp numatomų investicijų į 7 Lietuvos parkus, net 2 – Jurbarko rajone

Siekiant išsaugoti valstybinėje žemėje esančius ypatingą istorinę, architektūrinę, kultūrinę, mokslinę, estetinę, ekologinę ir dendrologinę vertę turinčius parkus, Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2010 m. rugpjūčio 25 d. nutarimu Nr. 1239 patvirtino Valstybinės reikšmės parkų nuostatus ir parkų sąrašą į kurį įtraukė 32 parkus 21 savivaldybėje. Beveik visi šie parkai paskelbti kultūros paveldo objektais. 

Iš 7 atrinktų parkų, kurių tvarkymui bus skirtos Europos Sąjungos lėšos (savivaldybės indėlis 15 proc.), 2 yra Jurbarko rajone. Tai istoriniu ir kultūriniu paveldu išsiskiriantys Raudonės pilies mišrios struktūros ir Panemunės pilies peizažinis parkai.

Jurbarko rajono savivaldybė 2016 gegužės 10 d. gavo Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos kvietimą teikti projektinius pasiūlymus dėl valstybės projekto įgyvendinimo pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonę Nr. 05.4.1-APVA-V-016 „Saugomų teritorijų ir valstybinės reikšmės parkų tvarkymas, pritaikymas lankymui“. Pasiūlymai turi atitikti Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2016 m. balandžio 22 d. įsakymu Nr. D1-271 patvirtintą finansavimo sąlygų aprašą.

Liepos 27 d. savivaldybės vadovai ir specialistai, susutikę su Raudonės seniūnu ir bendruomenės atstovais, apžiūrėjo beveik 27 ha Raudonės pilies parko teritoriją, išklausė pirminius pasiūlymus jo sutvarkymui ir aptarė galimas veiklas, kurios būtų patrauklios parko lankytojams.

„Sumanymų ir idėjų turime gerokai daugiau, nei galime tikėtis tam finansavimo“, – optimistiškai, bet santūriai atsiveriančias galimybes vertino Raudonės seniūnas Česlovas Meškauskas.

Kai specialistai įvertins Raudonės bendruomenės atstovų siūlymų atitikimą finansavimo sąlygoms, parko sutvarkymo vizija bus pristatyta visuomenei. Diskusijas, kurių metu bus ieškoma optimalių sprendimų, numatoma tęsti.

Panemunės pilies peizažinis beveik 15 ha parkas šiuo metu priklauso Vilniaus dailės akademijai, todėl savivaldybės administracija tikisi šio parko tvarkymo projektą įgyvendinti abipusiai naudingos partnerystės sąlygomis. 

„Parkų tvarkymas neabejotinai didina ir didins mūsų krašto patrauklumą, tačiau pareikalaus ir daugiau išlaidų eksploatacijai, todėl jau dabar ieškome galimybių pasidalinti šia našta su galimais partneriais ar investuotojais. O gavę gegužės mėnesį viešėjusio Jurbarko rajone Ministro Pirmininko pritarimą, kreipėmės ir į Vyriausybę dėl nacionalinio statuso suteikimo Raudonės pilies ir parko kompleksui, tikėdamiesi gauti tiesioginį finansavimą iš valstybės biudžeto“, – pasakė Jurbarko rajono savivaldybės meras darbinio susitikimo pabaigoje.

Projektiniai pasiūlymai Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijai turi būti pateikti iki 2016 m. spalio 20 d.

Jurbarko rajono savivaldybės informacija 

Griežtai draudžiama Jurbarkietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Jurbarkietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Jurbarkietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 35.153.135.60.

Rašyti

Portalo Jurbarkietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Jurbarkas@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Algirdas Butkevičius: Jurbarkas – nuostabus kraštas, keliantis pavydą kitoms savivaldybėms

Gegužės 20 d. Jurbarko rajone lankėsi LR Vyriausybės Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Premjero vizitas prasidėjo Veliuonoje. Čia jis...