Ilgiausiam tiltui per Nemuną suteiktas Šimtmečio tilto vardas

Jurbarko krašto šventės „Mus jungiantys tiltai“ metu, rugpjūčio 24-ąją – Šimtmečio tilto – dieną, kartu su visa Jurbarko bendruomene įprasminome svarbią mūsų miestui ir Lietuvai žinią – ilgiausiam tiltui per Nemuną Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimu suteiktas Šimtmečio tilto vardas. Šia proga rugpjūčio 24 d. Jurbarko krašto muziejuje įvyko fotografo, rašytojo ir kraštotyrininko Vinco Kriščiūno parodos apie tilto per Nemuno upę statybą atidarymas ir konferencija, surengtos Šimtmečio vardo tiltui per Nemuną suteikimo iškilmės.

Jurbarko krašto muziejuje susirinkusius svečius V. Kernagio muzikiniu kūriniu „Balta paukštė“ pasveikino Jurbarko bardų klubas kartu su Šakių rajono savivaldybės meru Edgaru Pilypaičiu. Šventinius sveikinimus susirinkusiems skyrė Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos l. e. direktoriaus pareigas Vitalijus Andrejevas.

Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos 4GC klasės mokinė Augustė Žemaitytė (mokytojas Jonas Laurinaitis) susirinkusiems pristatė projektinį-tiriamąjį darbą „Jurbarko tilto praeitis ir dabartis“, kurio tikslas buvo surinkti ir susisteminti istorinę medžiagą apie Jurbarko tiltą bei bendrais bruožais apibūdinti šio tilto pastatymo priežastis, eigą ir jo reikšmę Lietuvos ūkiui.

Apie bendruomenes gyvenančias šalia Nemuno kalbėjo fotografas, rašytojas ir kraštotyrininkas Vincas Kriščiūnas. Po pranešimo, susirinkusiems jis pristatė savo fotografijų parodą apie tilto per Nemuno upę statybą ir pakvietė ją apžiūrėti. Pasižiūrėti istorinių nuotraukų atvyko ir prie šio tilto statybos prisidėję žmonės. Renginyje taip pat dalyvavo tiltą atnaujinusios Tiltų statybos UAB „Tilsta“ atstovai.

Jurbarko tiltas – tiltas per Nemuną, jungiantis Jurbarką su pietiniame upės krante esančiais Kiduliais, Šakių ir Jurbarko savivaldybes. Tai ilgiausias (494 m ilgio) Lietuvoje automobilių tiltas, pastatytas Pilviškiai–Šakiai–Jurbarkas  kelio 57,0 km. Projektą parengė Kijevo projektavimo institutas „Sojuzdorprojekt“. Rangovas – Rygos tiltų statybos trestas. Pradėtas statyti 1975 m. sausio mėnesį. 1978 m. spalio 26 d. atliktas tilto sijų deformacijos patikrinimas. Tiltas atidarytas eismui 1978 m. lapkričio 3 d., jam suteikta 100 metų garantija. Tiltas pastatytas 1978 metais.

Susirinkusieji buvo pakviesti apžiūrėti ir kitas parodas – prie muziejaus eksponuojamą Tautvydo Glinsko fotografijų parodą bei Jurbarko parodų ir koncertų salėje eksponuojamą Roberto Patronaičio meninę fotografiją. Apžiūrėję parodas konferencijos dalyviai lydimi Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestro „Šventė“ (vad. Vincas Bakšys) ir šokėjų žygiavo į Šimtmečio vardo tiltui per Nemuną suteikimo iškilmes.

Iškilmių metu atidengti Šimtmečio tiltui skirti Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos įrengti monumentai. Tiek vienoje, tiek kitoje tilto pusėje šiuos monumentus tuo pačiu metu atidengė Jurbarko ir Šakių rajonų savivaldybių merai. Po ceremonijos Šimtmečio tiltą pašventino Jurbarko Švč. Trejybės parapijos klebonas dekanas – kun. teol. lic. Darius Auglys ir Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas Kairys.

Giedant Lietuvos valstybės himną Šimtmečio tiltą papuošė Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesių gelbėtojų vandens fontanas, o iš kart po jo Jurbarko ir Šakių rajonų bendruomenės ant tilto turėklų išskleidė įspūdingą 300 metrų ilgio ir 6 metrų pločio Lietuvos valstybinę vėliavą.

Ant paskutinės sijos, kuri buvo padėta tilto statybos metu Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius kartu su Šakių rajono savivaldybės metu Edgaru Pilypaičiu, Lietuvos Respublikos Seimo nariu Ričardu Juška ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos l. e. direktoriaus pareigas Vitalijumi Andrejevu užkabino ir užrakino spynas, kurios amžiams sujungė kaimyninius Jurbarko ir Šakių rajonus. Lietuvai, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir visiems žmonėms nuaidėjo Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės karių salvės.

Po iškilmių susirinkusieji buvo pakviesti prie Nemuno laivų prieplaukos, kur vyko Bendruomenės piknikas, atlikėjo Deivido Basčio ir grupės „Vairas“ koncertas, kitos įvairios pramogos. Įlankoje prie Nemuno laivų prieplaukos surengtos ir Parko tinklinio varžybos Šimtmečio tilto taurei laimėti.

Renginio metu dėmesys skirtas ir Saugaus eismo prevencijai, todėl šventės dalyviai turėjo galimybę nemokamai išbandyti automobilių saugos diržų efekto bei transporto priemonės virtimo imitavimo įrenginius, kuriais siekiama įrodyti vairuotojams ir keleiviams, kad būtina segtis saugos diržus.

Griežtai draudžiama Jurbarkietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Jurbarkietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Jurbarkietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.95.63.218.

Rašyti

Portalo Jurbarkietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Jurbarkas@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Materialinį nepriteklių patiriančių gyventojų dalis – mažiausia per dešimtmetį

Materialinį nepriteklių patiriančių gyventojų dalis Lietuvoje 2018 m. buvo mažiausia per dešimtmetį. Anot Statistikos departamento duomenų, p...

Atsargiai - keliuose laukiniai gyvūnai!

Susidūrimas su laukiniu gyvūnu kelyje – tai eismo įvykis. Jeigu apgadinti kelio ženklai, atitvarai arba kiti kelio elementai, jei buvo sužeista...