Jurbarke iškilmingai paminėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Jurbarko mieste prasidėjo Šv. Mišiomis Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčioje, kuriose dalyvavo Jurbarko rajono savivaldybės vadovai, tarybos nariai, Lietuvos šaulių sąjungos LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės, Jurbarko Petro Paulaičio 701-osios kuopos, Jurbarko 708-osios jaunųjų šaulių kuopos vadovai ir šauliai.

Po Šv. Mišių aikštėje prie Vytauto Didžiojo paminklo vyko tradicinė iškilminga Jurbarko krašto šaulių priesaika ir jaunųjų šaulių pasižadėjimo ceremonija. Šiais metais tarnauti Tėvynei pasižadėjo daugiau kaip 30 jaunųjų šaulių. Šaulio priesaiką davė ir 4 suaugusieji. Pasibaigus ceremonijai jurbarkiečiai, pasipuošę Lietuvos vėliavos spalvų akcentais, dalyvavo Jurbarko jaunimo organizacijų sąjungos inicijuotoje Kovo 11-osios eisenoje iki Savivaldybės aikštės, kurioje suformavę Lietuvos vardo skiemenį „TU“ ir skaičių 100 įsiamžino istorinėms foto nuotraukoms.


 Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos mokiniai ir mokytojai Kovo 11-osios proga jurbarkiečiams ir miesto svečiams padovanojo šventinį koncertą „Sujunkim šimtmečius širdim“, kuris vyko Jurbarko kultūros centre.

 Koncerto metu Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius įteikė dovaną – vardinį peilį – pilietiškiausiam 2017 metų Jurbarko krašto šauliui, Lietuvos šaulių sąjungos LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės Petro Paulaičio 701-osios kuopos vado pavaduotojui Eugenijui Žukauskui – už aktyvų dalyvavimą šaulių veikloje, asmenines iniciatyvas ir ženklų indėlį įamžinant žuvusių partizanų atminimą Jurbarko rajono savivaldybėje.

 Už aktyvų dalyvavimą jaunųjų šaulių veikloje, asmenines iniciatyvas, skatinančias jaunųjų šaulių motyvaciją, šauliškos veiklos viešinimą gimnazijoje vardiniu daugiafunkciniu peiliuku apdovanotas Lietuvos šaulių sąjungos LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės Jurbarko jaunųjų šaulių 708-osios kuopos 801 būrio jaunasis šaulys Lukas Pocius. Šia mero Skirmanto Mockevičiaus ir Lietuvos šaulių sąjungos iniciatyva siekiama pagerbti nusipelniusius Jurbarko krašto šaulius ir jaunuosius šaulius, skatinti juos aktyviai dalyvauti šaulių veikloje.

Jurbarko rajono savivaldybės ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ meras taip pat apdovanojo Pažėrų kaimo (Girdžių sen.) gyventoją Antaną Puišį. Apdovanojimas jam buvo įteiktas už patriotizmą, nuoširdų istorinės atminties saugojimą, surandant, atstatant ir daug metų savanoriškai prižiūrint vyriausiojo Lietuvos pokario partizanų vado, partizanų generolo Jono Žemaičio-Vytauto vadavietę. Dėl svekatos problemų A. Puišys iškilmėse Jurbarko kultūros centre dalyvauti negalėjo, todėl apdovanojimas jam buvo įteiktas kovo 9 d. lankantis jo namuose.

Daug įdomių ir prasmingų renginių, skirtų Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai pažymėti vyko ne tik Jurbarko mieste, bet ir kitose rajono vietovėse. Savivaldybės vadovai nuoširdžiai dėkoja jų organizatoriams už idėjas, o savivaldybės gyventojams ir svečiams – už aktyvų dalyvavimą švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Griežtai draudžiama Jurbarkietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Jurbarkietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Jurbarkietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 35.153.135.60.

Rašyti

Portalo Jurbarkietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Jurbarkas@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Į Airiją susiruošęs jurbarkiškis turėjo, įtariama, suklastotą estišką pažymėjimą

Kauno oro uoste pasieniečiai sulaikė į Airiją susiruošusį Jurbarko savivaldybės gyventoją. Jis kartu su kelionės dokumentais pateikė, įtari...

Atsisakoma perteklinių pažymų apie vaikų sveikatą

Siekdama gerinti vaikų sveikatos priežiūros kokybę ir bendradarbiaudama su šeimos gydytojų bei tėvų bendruomene, Sveikatos apsaugos ministerij...