Skalvijos vaikų globos namai perduoti Jurbarko savivaldybei

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Jurbarko rajono savivaldybei perdavė bendruomeninius Skalvijos vaikų globos namus, kurie nuo šiol vadinsis Skalvijos namais. Penktadienį socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius pasirašė susitarimą, pagal kurį savivaldybė perėmė vaikų globos namų savininko teises ir pareigas.

„Vaikais turi rūpintis bendruomenė, nes čia gyvena draugai ir kaimynai, čia formuojasi vaikų ryšiai. Savivalda gali plėsti teikiamas paslaugas vaikams, nes tiesiogiai mato, kokių paslaugų jiems reikia. Ministerija gali tik administruoti, bet negali didinti paslaugų įvairovės vaikams, kurių poreikiai labai skirtingi. Labai džiaugiuosi, kad savivaldybei perduodame bendruomeninius globos namus, nes čia vaikai auga šeimos sąlygomis, o ne didelėje institucijoje“, - teigia ministras Linas Kukuraitis.

Ministras pabrėžė, kad nuo apskričių panaikinimo 2010 m. Jurbarko rajonas yra pirmoji savivaldybė, kuri perėmė nacionalinio lygmens instituciją ir prisiėmė atsakomybę už savo bendruomenės vaikus.

Skalvijos vaikų globos namai į bendruomeninius vaikų globos namus pradėti performuoti prieš dvejus metus, o paskutinė penkta šeimyna atskirame name įsikūrė 2018 m. kovo mėnesį. Šiuo metu Skalvijos namuose gyvena 34 vaikai, kurie iš viso yra įsikūrę penkiuose namuose – du yra Smalininkuose ir trys Viešvilėje.

Jurbarko rajono savivaldybės taryba sprendimą dėl Skalvijos vaikų globos namų savininko teisių ir pareigų perėmimo yra priėmusi 2018 m. kovo mėnesį.

Primename, kad nuo 2014 m. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva vykdoma Institucinės globos pertvarka. Vienas iš jos tikslų – užtikrinti darnią aplinką ir sąlygas kiekvienam vaikui augti biologinėje šeimoje, o likusiems be tėvų globos vaikams – globėjų, įtėvių šeimose ar šeimynose, kur sąlygos labiausiai primintų šeimos gyvenimą.

Griežtai draudžiama Jurbarkietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Jurbarkietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Jurbarkietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 35.153.135.60.

Rašyti

Portalo Jurbarkietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Jurbarkas@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Į Airiją susiruošęs jurbarkiškis turėjo, įtariama, suklastotą estišką pažymėjimą

Kauno oro uoste pasieniečiai sulaikė į Airiją susiruošusį Jurbarko savivaldybės gyventoją. Jis kartu su kelionės dokumentais pateikė, įtari...

Atsisakoma perteklinių pažymų apie vaikų sveikatą

Siekdama gerinti vaikų sveikatos priežiūros kokybę ir bendradarbiaudama su šeimos gydytojų bei tėvų bendruomene, Sveikatos apsaugos ministerij...